Motorola Solutions, Hytera’ya Karşı Ticari Gizli Hırsızlık ve Telif Hakkı İhlali Davalarını Kazandı
Karar, Hytera’nın Motorola Solutions’ın Hytera’ya karşı küresel davalarını doğrulayarak yasadışı ticari gizli hırsızlığı ve telif hakkı ihlaliyle meşgul olduğunu doğruladı

Jüri Hytera’nın Motorola Solutions’a 764,6 milyon dolarlık tazminat ve cezai tazminat ödemesine hükmetti.

Motorola Solutions, Inc. (NYSE: MSI) bugün Illinois Kuzey Bölgesi ABD Bölge Mahkemesinde bir jüri ticari sır hırsızlığı ve telif hakkı ihlali konusunda Motorola Çözümleri lehine karar verdiğini açıkladı Shenzhen, Çin’in Hytera Communications Corporation Limited’e (SHE: 002583) karşı dava; Hytera America, Inc. .; ve Hytera Communications America (Batı), Inc. (topluca “Hytera”). Bu kararla bağlantılı olarak jüri, Motorola Solutions’a 345,8 milyon dolar telafi edici hasar ve 418,8 milyon dolar cezai zarar verdi; toplam 764,6 milyon dolar. Motorola Solutions, istediği maksimum miktara verildi. Bu kararı takiben şirket, Hytera’nın Motorola Solutions’ın çalınan ticari sırlarını daha fazla kötüye kullanmasını ve telif haklarını ihlal etmesini önleyen dünya çapında bir ihtiyati tedbir arayacak.

Motorola Solutions başkanı ve CEO’su Greg Brown, “Bugünün kararı şirketimiz için muazzam bir zafer” dedi. “Motorola Solutions, dünya çapındaki müşterilerimize öncü ve faydalı teknoloji getirmek için her zaman araştırma ve geliştirmeye önemli ölçüde yatırım yapmıştır. Aksine, Hytera dünya standartlarında mühendislerimizin sıkı çalışmasından ve yeniliğinden faydalanıyordu. Jüri kararı, ticari sırların ve kaynak kodunun çalınmasına müsamaha gösterilmeyeceğini kesin olarak onaylayarak Hytera’ya karşı küresel davamızı doğrulamaktadır. ”

Genel olarak Mark Hacker, “Dünyanın dört bir yanındaki diğer yargı bölgelerinde olduğu gibi, ABD’nin Kuzey Illinois Bölgesi Bölge Mahkemesindeki jüri Hytera’nın Motorola Solutions’ın fikri mülkiyetini kötüye kullanarak ve ihlal ederek kanunu kasıtlı olarak ihlal ettiğini tespit ettiğine sevindik” dedi. danışman ve baş idari görevli, Motorola Solutions. “Değerli fikri mülkiyetimizi savunmaya ve müşterilerimiz için olağanüstü ürünler ve çözümler sunmaya devam ederken Hytera’nın aldatıcı ve yasadışı eylemlerinden dolayı cezalandırılmasını sağlamaya kararlıyız.”

Daha önce duyurulduğu gibi, başlangıçta 14 Mart 2017’de yapılan ticari sır hırsızlığı şikayeti, Hytera’nın iki yönlü telsiz ve tekrarlayıcılarının çalınan Motorola Solutions ticari sırlarını kullandığını iddia etti. Şirket, 30 Temmuz 2018’de şikayetini, Hytera’nın Motorola Solutions’ın kaynak kodunu ABD telif hakkı yasalarını ihlal eden Hytera ürünlerinde kullanılan kaynak koduna yasa dışı bir şekilde kopyaladığını iddia ederek telif hakkı ihlali iddialarını içerecek şekilde değiştirdi. Denemede sunulan kanıtlar, Hytera’nın 10.000’den fazla Motorola Solutions gizli belgesini, milyonlarca Motorola Solutions’ın son derece gizli kaynak kodunu çaldığını ve tespit edilmesini önlemek için çalınmasını gizlemek için adımlar attığını gösterdi. Dikkat çekici bir şekilde, yargılamadan önceki yıllarda sürekli olarak herhangi bir yanlışlık yapmayı reddettikten sonra Hytera, deneme sırasında aslında binlerce Motorola Solutions gizli belgesine sahip olduğunu ve bugün bile bazı ürünlerinin hala çalıntı Motorola Çözümleri kaynak kodu içerdiğini itiraf etti.

Bugünkü karar, Motorola Solutions’ın Illinois Kuzey Bölgesi ABD Bölge Mahkemesinde bekleyen ve 2020’nin sonlarında veya 2021’in başlarında yargılamaya devam etmesi beklenen Hytera’ya karşı olan patent ihlali davasından ayrı iddialarla ilgilidir. Bu dava Hytera’nın iki yönlü telsizler, tekrarlayıcılar ve dağıtım sistemleri Motorola Solutions’a ait yedi patenti ihlal ediyor ve Hytera’nın “yeniden tasarlanmış” i-Serisi ürünleri bu patentlerden en az dördünü ihlal ediyor. Bunlar ABD Patentleri No. 6,591,111; 7.369.869; 7.729.701; 8.032.169; 8.116.284; 8.279.991; ve 9,099,972’de açıklanmaktadır. ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) daha önce Hytera’nın iki yönlü telsizlerinin ve tekrarlayıcılarının bu patentlerden dördünü ihlal ettiğini ve ABD Hytera’daki belirli Hytera ürünlerinin ithalatını ve satışını yasaklayan dışlama emirleri vermişti.

İleriye dönük ifadeler

Bu basın bülteni, Motorola Solutions, Inc. tarafından yapılan davaya ilişkin beklentiler ve başarılı olması durumunda olası sonuçlar ile ilgili beyanları içeren bazı ileriye dönük beyanlar içermektedir. Doğası gereği, ileriye dönük beyanlar risk ve belirsizlik içerir, çünkü gelecekteki olaylarla ilgilidir ve gelecekteki olaylarda oluşabilecek veya oluşabilecek koşullara bağlıdır.

Reuters 14.02.2020

Motorola Solutions, Hytera’ya Karşı Ticari Gizli Hırsızlık ve Telif Hakkı İhlali Davalarını Kazandı
Etiketlendi: