Hytera, Motorola Solutions’ın Patentlerini İhlal Ediyor

Motorola Solutions, Inc. (NYSE: MSI) bugün, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun (ITC) belirli Hytera Communications Corporation Limited (SHE: 002583) ürünlerinin dört Motorola Solutions patentini ihlal ettiğini doğrulayan bir Son Tespit Bildirimi yayınladığını duyurdu. ITC ayrıca, Hytera’nın ABD’ye ürünleri ithal etmesini ve bu ürünleri satmasını veya pazarlamasını yasaklayan, Motorola Solutions’ın ABD Patenti No. 7,369,869, 7,729,701 ve 8,279,991 için hariç tutma ve sona erdirme emirleri vermiştir. ITC ayrıca Hytera’nın talebini reddederek ürün ya da bileşenlerin ABD’ye ithal edilmesini ya da değiştirilmesini sağladı. Kararda ayrıca, İdari Hukuk Hakimi McNamara’nın Hytera’nın “Motorola’nın patentli teknolojilerinden bazılarını tartışmasız kopyaladığı” yönündeki iddiası da doğrulanıyor.

Motorola Solutions’un genel danışmanı ve genel müdürü Mark Hacker, “Komisyonun Yargıç McNamara’nın bulgularını doğrulaması, Motorola Solutions’ın önemli bir zaferi ve Hytera’yı patentlerimizin seri ihlali için hesap vermekten başka önemli bir adım” dedi. “Motorola Solutions, dünya çapındaki müşterilerimize yeni ve yenilikçi ürünler araştırmak, geliştirmek ve sunmak için önemli kaynaklara yatırım yaptı. Bunun aksine, Hytera, tescilli fikri mülkiyetimizi şiddetle ve defalarca kopyalamıştır. ITC’nin Son Tespiti, Hytera’nın ehliyetli ve yasa dışı davranışlarını durdurmak ve Motorola Solutions’ın teknoloji portföyünü korumak için küresel çabalarımızı daha da doğrulamaktadır. ”

ABD Başkanı’nın ITC’nin Son Tespitini değiştirebileceği zorunlu bir 60 günlük başkanlık gözden geçirme dönemi başladı. ITC’nin dışlama ve sona erdirme kararları, yaklaşık 15 Ocak 2019’da yürürlüğe girecek ve tüm Hytera ürünlerinin, aşağıdaki ürünler de dahil olmak üzere, 869, 701 ve 991 patentlerini ihlal ettiği tüm Hytera ürünlerinin ABD pazarına satışı yasaklanacaktır.

Telsiz Modelleri : MD652, MD782, BD302, BD362, BD502, PD412, PD502, PD562, PD602, PD662, PD682, PD702, PD752, PD782, PD792, PD982, X1e ve X1p;
Röle İstasyonları : RD622 ve RD982.

Günümüzün ITC zaferine ek olarak, Motorola Solutions, Almanya’da benzer bir patent ihlali davasında, Almanya’da Mannheim Bölge Mahkemesinde Hytera’ya karşı çıktı. Motorola Solutions, ABD’nin Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesinde, Almanya’daki Düsseldorf Bölge Mahkemesi, Avustralya Federal Mahkemesi ve diğer yargı bölgelerinde Hytera’ya karşı patent ihlali, telif hakkı ihlali ve ticari sır hırsızlığı davalarını gayretle sürdürmeye devam edecektir.

Hytera ürünlerinin Türkiye’de satışı ile ilgili herhangi bir kısıtlama veya yasaklama bulunmamaktadır.

Motorola Solutions’ın Hytera’ya karşı yasal işlemleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://newsroom.motorolasolutions.com/presskits/motorola-solutions-intellectual-property.htm adresini ziyaret edin.

İleriye dönük ifadeler
Bu basın bülteni, Motorola Solutions, Inc. tarafından açılan davalarla ilgili beklentiler ve başarılı olması halinde sonuçların ortaya çıkması gibi bazı ileriye dönük ifadeler içermektedir. Doğası gereği, geleceğe yönelik ifadeler, gelecekteki olaylarla ilgili olduğu ve gelecekte oluşabilecek veya oluşabilecek koşullara bağlı olduğu ve Motorola Solutions, Inc. ve onun görevlilerinin kontrolünün dışında olduğu için risk ve belirsizlik içerir. Fiili sonuçlar, bu yayında tartışılanlar dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak bu ifadelerde ifade edilenlerden farklı olabilir.